Idealny odświeżacz powietrza dla Twojego domu

Produkty zapachowe stosujemy niesłychanie chętnie. Niełatwo dzisiaj natrafić na wnętrza budynków mieszkalnych, pomieszczeń urzędowych, w których powietrze nie jest odświeżane produktami zapachowymi w spryskiwaczach, świeczkami zapachowymi, bądź tradycyjnymi odświeżaczami w aerozolu. Nikt z nas, kto decyduje się stosować odświeżacze stosowanie odświeżaczy powietrza nie ciekawi się jednak, w jaki sposób wysyłane są one od wytwórcy do supermarketów. Przypatrzmy się toteż, jak powinien przebiegać bezpieczny przewóz ogromnych ilości odświeżaczy powietrza.


Odświeżacze powietrza bynajmniej nie są substancjami szkodliwymi. Dla tego nie ma więc żadnych ostrych przepisów, które określałyby, jakimi środkami tranzytu wolno je transportować. Kartony zbiorcze mieszczące produkty zapachowe mają możliwość zatem być przewożone zarówno drogą morską, transportem lotniczym, jak i samochodowym. Powinno się jednak pamiętać, iż produkty zapachowe w aerozolu są pod ciśnieniem. Powinny dlatego być chowane przed nasłonecznieniem a przede wszystkim ciepłym powietrzem. W razie, gdy sprey ogrzeje się do temperatury ponad 50 stopni Celsjusza, grozi jego wybuch. Produkty zapachowe powinno się przystosować do tranzytu kładąc je w opakowaniach zbiorczych, których ciężar absolutnie nie ma możliwośći przekraczać trzydzieści kilogramów. Dopiero opakowania zbiorcze muszą zostać umieszczone na europaletach, które należy dokładnie oznakować. Europaleta powinna zostać oznaczona nalepką „LQ”.

Odświeżacze powietrza są kombinacją rozmaitych związków syntetycznych. Organizując je do przewozu należy mieć to na uwadze. Ze względu na to, że potrafią to być materiały łatwopalne należy uczulić osoby je dostarczające, aby na okres ich transportowania powstrzymały się od palenia. W razie, jeżeli w trakcie tranzytu doszło do zapalenia się, to europalety zawierające odświeżacze powietrza można przygaszać jedynie metodami proszkowymi. Gaszenie za pomocą wody jest wzbronione.

Produkty zapachowe nie są niestabilne. Wypada natomiast mieć w pamięci, iż nie mogą być ogrzewane do temperatury wyższej niż 40 stopni Celsjusza. W czasie transportu trzeba wziąć to pod uwagę, jak także to, iż temperatura niższa niż minus 10 stopni Celsjusza także nigdy nie jest odpowiednia do ich transportu.

Comments are closed.