Posadzki anhydrytowe w lofcie oraz każdym wnętrzu

Posadzka jest jednym z najistotniejszych wątków remontu. Rzeczą składową rozstrzygającą o jej trwałości jest wylewka. Właściwie wykonana wylewka musi być wolna od spękań, gładka, odporna na obciążenia a do tego relatywnie natychmiast schnąć.

W przypadku ogrzewania spod paneli wylewka potrzebuje przekazywać ciepło armatury cieplnej.

Doskonale płaskie i jednolite podłogi

Przewagą wylewki anhydrytowej jest niemal perfekcyjnie równa a także jednolita płaszczyzna. Ciekła konsystencja wylewki anhydrytowej dodaje jej rzeczywiste cechy samopoziomujące, co pozwala osiągnąć idealnie proste a do tego gładkie powierzchnie. Przygotowanie wylewki jest wyjątkowo nieskomplikowane. Absolutnie nie zmusza do stosowania profesjonalnych narzędzi, więc można ją wykonać samemu, zmniejszając przy tym koszt prac budowlanych. Na wierzchu wylewki anhydrytowej bynajmniej nie tworzy się skorupa spieku, innymi słowy nie potrzebuje ona specjalnego wygładzania.

posadzki anhydrytowe

Szybki czas realizacji

Wylewkę anhydrytową przygotowuje się nadzwyczaj bezproblemowo i szybko. Etap budowy apartamentów uległ w ubiegłych miesiącach wielkiemu skróceniu. Zarówno inwestor jak i budowlaniec wyszukuje technologii, która ułatwia zrealizowanie zaplanowanego celu przy jak najkrótszym terminie realizacji. Wykorzystanie wylewki anhydrytowej daje możliwość zrealizowania rozległych powierzchni w szybkim czasie oraz przy zaangażowaniu relatywnie niewielkich sumptów robocizny.

Szybki okres suszenia

Bardzo znaczącą cechą charakterystyczną wszelkich wylewek anhydrytowych jest krótki czas suszenia. Zależny on jest od 3 istotnych składników: gramatury wylewki, temperatury pomieszczenia oraz cyrkulacji powietrza. Dobre parametry wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych skutkują, że jesteśmy w stanie przygotowywać je w cieńszych warstwach (np. na powierzchni styropianu starczy wyłącznie 35 mm). (Wysokojakościowe są dostępne pod adresem: posadzki anhydrytowe wrocław) Wylewki anhydrytowe w rozróżnieniu od cementowych nigdy nie wymuszają okresu konserwacji. Przekłada się to na to, że natychmiast po dwóch dobach od wylania wolno dom wywietrzyć, tworząc przeciągi.

Reasumując, niewielka grubość oraz opcja relatywnie ekspresowego wietrzenia owocują, że okres schnięcia wylewek anhydrytowych ulega zdecydowanemu skróceniu w przyrównaniu do klasycznych wylewek cementowych. W przypadku wylewek anhydrytowych zbudowanych na ogrzewaniu podpodłogowym czas schnięcia robi się jeszcze szybszy, gdyż już 7 dni licząc od wylania można włączyć ogrzewanie (wylewki tradycyjne tuż po 28 dobach). Mniejszy okres suszenia wylewki oznacza sposobność szybszego zapoczątkowania działalności wykończeniowych, a co za tym idzie ograniczenie czasu ukończenia prac budowlanych.

Comments are closed.